Panasonic SD-ZB2512KXE

13 h
Materiál formy
nerezové

• , zakoupeno v PATRO.cz

Pekárna hodnocena nejlépe v d - Testu, hodnocení naprosto odpovídá. Peče výborně, rozhodně lépe než předchozí značky, co jsme měli. Neobjevili jsme žádnou slabinu.

• chybí návod v češtině - není velký problém stáhnout

Měli jsme starší typ 2511. Takže jsme věděli do čeho jdeme a spokojenost.

PATRO.cz (prodejce)

Dobrý den, děkujeme za nákup a hodnocení produktu. Velmi nás těší, že jste byl s nákupem i produktem z https://www.patro.cz/ spokojen. Lukáš Zasadil, Patro.cz

• , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• Vítěz testu v časopise D-Test

Časovač až na
13 h
Materiál formy
nerezové

• Teplotní snímač • Dávkovač droždí • Dávkovač hrozinek a ořechů • 17 typů programů na pečení • Nepřilnavá místa s fluoro-diamantovým povrchem • 13hodinový digitální časovač

Plně automatizovaný proces pečení chleba

Teplotní snímač

Programy pro pečení chleba Panasonic upraví každý proces podle okolní teploty. Celková doba pečení každého programu zůstává stejná bez ohledu na teplotní podmínky.

Automatický dávkovač ingrediencí

Dávkovač droždí nadávkuje droždí automaticky s optimálním načasováním, stejně jako zkušený pekař.
Dávkovač hrozinek a oříšků nadávkuje nasekané sušené ovoce, hrozinky, ořechy, cereálie atd. Zajistí rovnoměrnou distribuci přidaných ingrediencí v rámci bochníku.

17 typů programů na pečení

Přidali jsme pro vás tři nové recepty – rustikální řemeslný chléb, rustikální chléb bez kvasnic a rustikální sodový chléb. Můžete si také vybrat ze tří úrovní velikosti bochníku a barvy kůrky a upéct si přesně ten typ chleba, který máte rádi.

Experience Fresh

Dokumenty

• chybí návod v češtině - není velký problém stáhnout

Měli jsme starší typ 2511. Takže jsme věděli do čeho jdeme a spokojenost.

PATRO.cz (prodejce)

• , zakoupeno v Extreme Digital Zrt.

• Vítěz testu v časopise D-Test
  • , zakoupeno v K24.cz

• Předchozí model jsem používal 8 let. Spokojenost
    • Nový model vylepšen
    • Opravdu dobře peče
    • Tichoučký mechanizmus

Vyšší cena

• , zakoupeno v Panashop.cz

Pekárny Panasonic určitě mají své přední místo na trhu právem. Jen nechápu, z jakého důvodu mnoho moderních výrobků nelze vypnout jinak, než vytažením ze zásuvky. Předchozí pekárna se po dokončení pečení vypnula sama, této zůstává svítit displej a i v návodu k obsluze je popsaný výše uvedený způsob vypnutí. Dále součástí pekárny je "kniha" - návod k obsluze s recepty v mnoha světových jazycích. V češtině tam ale NENÍ jediný recept. Ty jsou jen u jiných, zřejmě více světových, jazyků.

• pekárnu máme již 2 roky
    • pečeme téměř denně
    • ve s rovnání s předešlou Etou je to Mercedes (Eta měla 2 hnětací háky,které vypadávaly, zůstávaly v chlebu...)
    • pečící nádoba je bezúdržbová, chleba/buchtu vyklopíme a víc nic, nikdy jsem ji neumývala, jen vyjímečně setřu suchou rukou.
    • jen dodám suroviny, o víc se nestarám (jen směsku mouk před vsypáním do nádoby promíchávám)
    • hnětací hák využíváme jen jeden (celistvý, bez zářezů) - NEVYPADÁVÁ a nezůstává ve chlebu
    • časovač intenzivně využíváme, ráno k snídani je chleba hotový
    • využíváme ne všechny, ale mnoho programů (chleby, mazanec, buchty s práškem do P, těsto na knedlíky, na pizzu,...)
    • zaujal mě výborný manuál v ČJ, polopatický, přehledný a recepty v něm sedí-fungují
    • oceňuji přisypávač semínek, rozinek apod.
    • tichá, po dvou letech stále spolehlivá
    • dostali jsme tisíc kč slevu, kvůli promáčknutému nerez-boku, pekárna i přes evidentní pád peče perfektně-hrdinka
    • přešli jsme na solární soběstačnost, peče při zataženém dni!
    • je nejlepší jakou jsme mohli koupit, peněz nelituji !
    • hlučný vysypávač droždí - o tom jsme věděli z předešlých recenzí, přesto jsme se lekli :)
    • vysypávač droždí je dobré před vsypáním nového zkontrolovat, zda je úplně zaklaplý - za dva roky se mi stalo max 5x, že nebyl, musela jsem ho doklapnout-zavřít ručně
    • jinak NIC !!

Vybírali jsme podle mnoha a jedné podrobné recenze, kde byla mimo jiné vychválena nízká spotřeba el., to se nám s přechodem na soláry vyplatilo, měli bychom péct i v zimě (nemáme zatím vyzkoušeno). Tuto pekárnu miluji, nedám na ni dopustit! S postupným využíváním více programů jsem zcela přestala nakupovat pečivo. Doporučuji.

• Snadné ovládání
    • Kvalitní
    • Celkový provoz velice tichý
    • Nízká spotřeba
    • Snadno se čistí
    • Na internetu ke stažení plně český manuál
    • Pečení lze odložit až o 13 hodin
    • Nemá okénko k nahlížení
    • Dodaný manuál má recepty pouze v hlavních jazycích
    • Absence možnosti vlastního programu
    • Bezlepkový a základní rychlý program nelze odložit
    • Hlučné vysypávání dávkovače na droždí a přísad
    • Není jedna z nejlevnějších, ale myslím, že se to vyplatí

Je to naše první pekárna, takže se těžko hodnotí ve vztahu ke konkurenci. První dojem byl výborný. Kvalitní zpracování, materiály. Vybíral jsem na základě čtení recenzí desítek různých produktů. Na každém jiném produktu jsem našel nějaký (pro mě) zásadní nedostatek, což mě nakonec přivedlo k této pekárně i když v trochu jiné cenové relaci než jsem původně předpokládal. V pekárně se nám zatím nic nepřipeklo. Upečený chleba jde snadno vyndat. Provoz pekárny je velice tichý. Nejhlučnější z celého procese je vysypávání nádobek s droždím a semínky, které sice trvá jen asi dvě vteřiny, ale jistě by vás vzbudilo. Má bohatý výběr programů. Zatím jsme využili pouze 2 - bezlepkový a základní rychlý. Chybí možnost si naprogramovat vlastní proces pečení a nemá okénko k nahlížení, ale to mě osobně vůbec netrápí. Má hlavní kritéria při výběru byla: tichý a bezproblémový provoz. Prostě nasypat suroviny a zmáčknout start. A to funguje na výbornou. Jediné co bych vytknul je nastavení kůrky. V podstatě používáme jen dark. Jinak je chleba opravdu světlý. Spotřeba energie max 577W. Celková spotřeba na 2h program (základní rychlý) je 0,311kWh což odpovídá cca 1,5Kč.

• , zakoupeno v PanaStore.cz

• nové programy, tichý chod, snadné ovládání, hezký design,zatím velká spokojenost
    • zatím nic nezjištěno

proti starší verzi má nové programy, snadné ovládání, hezký design, tichý chod

• , zakoupeno v PanaStore.cz

• mnoho programů , kvalitní zpracování

doporucuji