Panasonic SD-2500WXE

Šířka
30 cm

• , zakoupeno v MALL.CZ

• perfektní na pečení bezlepkového chleba
    • i klasický pšeničný je rovnoměrně propečený, nadýchaný, strukturou hodně podobný jako kvalitnější kupovaný
    • cena/ výkon
    • někomu nemusí vyhovovat menší velikost chleba 600g, my to naopak oceňujeme, radši máme ob den čerstvý
    • je potřeba mít dobrý recept

Perfektní pekárna, nechtěla bych jinou. V tomto případě se vyplatí připlatit za kvalitu. Pokud hledáte model na bezlepkové pečení, tato pekárna je bezkonkurenčně nejlepší (máme srovnání). Do rodiny jsme kupovali už třetí model. První jede u ségry už 8 let a stále plně funkční, druhá slouží u mě doma 4 roky a pohoda, takže když byla teď potřeba pekárna pro tetu, byla volba naprosto jasná. S pekárnou jsme absolutně spokojení, doporučujeme.

• , zakoupeno v Electro World

Mám už druhou, super.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• hezký tvar
    • snadná obsluha
    • hlučná
    • vanička na pečení uchycena jen na dvou bodech
    • hnětací hák umístěn o něco výš, těsto zůstává dole ne moc promíchané

tuto pekárnu jsem koupila, protože jsem měla 6let SD 257 a veliká spokojenost, tichá vyrobena z pevného materiálu no prostě paní pekárna. To se, ale nedá v žádném případě říci o pekárně SD 2500, jsem z ní otrávená, rachtá, špatné uchycení vaničky způsobuje velký hluk, myslím,že se brzy vydře celá příruba. Prostě nefunguje tak jak jsem předpokládala. Péci v ní budu jen omezeně.

6.4 kg
Výška
40 cm
Šířka
30 cm

Domácí pekárna s novým programem na přípravu 100% bezlepkového chleba, s novým programem Speciality a novým programem na přípravu džemů a kompotů.

• 23 programů na chleba a těsto
  • Program džem a kompot
  • 3 různé velikosti bochníků
  • Celiak Friendly

* Příkon (W): 550* Počet programů: 9* Nastavení zabarvení kůrky: střední,světlá,tmavá
* Displej: digitální
Provedení výrobku: bílá barva

* odložený start (až do 13 hod.)* 10 režimů chleba a těsto* program džem a kompot* dávkovač droždí / dávkovač přísad (zvláštní přísady jako jsou rozinky, oříšky, apod. jednoduše vložte ještě před zapnutím pekárny do dávkovače nebo rovnou do nádoby na pečení) - kapacita dávkovače přísad max. 150 g rozinek.
* 3 různé velikosti bochníků* program 100% bezlepkového chleba* bezlepkové pečení* režim Speciality
* Hmotnost (kg): 6.480

• je potřeba mít dobrý recept

• , zakoupeno v Electro World

Mám už druhou, super.

• Trvanlivost, spolehlivost

Před pěti lety jsem začal s bezlepkovou dietou. Pekárnu jsme koupili pro známou spolehlivost značky. Po pěti letech provozu je jen lehce odřená část hnětacího háku. Začali jsme si od začátku dělat čárky za každý upečený chleba, jen tak pro zajímavost...Ještě asi desetkrát a těch čárek bude 600 - slovy šest set upečených chlebů !!!!!!!!

• snadné pečení bezlepkového chleba
    • úspora času i nádobí
    • vhodná pro kuchařky - začátečnice

Toto je už druhá pekárna od Panasonicu, tu první máme 8 let a naprostá spokojenost. Teď jsem si koupila do své domácnosti model Panasonic SD-2500W a zatím jsem naprosto spokojená. Je velmi příjemné si dopřát čerstvý, voňavý chleba - s kupovanými trvanlivými bezlepkovými chleby se to nedá srovnat. Upeču celý bochník, nechám si 2 plátky, zbytek zamrazím a odebírám podle potřeby (po rozmrazení je chleba pořád velmi dobrý, případně ho lehce nasucho opeču na pánvi). Péct se dá z hotových směsí (nejvíc mi chutnají ty od Nominalu), zkušenější kuchař to zvládne i z běžné bezlepkové mouky. Ke staré verzi pekárny byla celkem slušná bezlepková kuchařka s návodem na pečení chleba, u nové verze jsou recepty také, ale bohužel pouze pro belgické uživatele - používají v ČR nedostupné suroviny.
    Vybrala jsem záměrně model bez přihrádek na přidávání droždí a dodatečných přísad - pro bezlepkové pečení jsou naprosto zbytečné - odložený start na tento program stejně nejde použít a jiná těsta v pekárně připravuji jen výjimečně. Po počátečním nadšení, kdy člověk peče všechno možné, pak stejně připravujeme jenom chleba a pro ten tento základní model naprosto stačí. Přihrádky je navíc nutné čistit a udržovat, i když se nepoužívají. Přidání přísad v průběhu pečení tento model umožňuje - akorát když se ozve pípnutí, uživatel je tam nasype ručně.
    Pekárna není příliš hlučná - míchání a příprava těsta slyšet je (asi jako moderní pračka za zavřenými dveřmi koupelny), pečení probíhá zcela potichu. Po upečení je třeba chleba hned vyndat - je potřeba si to načasovat do doby, kdy máme čas se vyndání věnovat. Pečící forma se snadno čistí.
    Určitou nevýhodou domácí pekárny je její velikost - je potřeba zvážit, kam ji umístit. Když ji položím na linku, horní skříňky jsou jen 18cm nad ní - při pečení by docházelo k poškození skříněk sálavým teplem - musím jí dávat na stůl, protože na linku se při práci prostě nevejde. Před koupí doporučuji umístění promyslet.

• , zakoupeno v LevneELEKTRO.CZ

• hezký tvar
    • snadná obsluha
    • hlučná
    • vanička na pečení uchycena jen na dvou bodech
    • hnětací hák umístěn o něco výš, těsto zůstává dole ne moc promíchané

• Mám ji asi půl roku a jsem velice spokojená.Je tichá.Zkoušela jsem několik chlebů,mazanec,perník...Vše se podařilo.Perfektně se čistí.
    • Nic.Nemá chybu.

Po dlouhém uvažování jsem se rozhodla pro tuto pekárnu.Používáme ji každý druhý den.

• , zakoupeno v Viaco Dům Elektro

• 2 dávkovače ( droždí + semínka,rozinky atd.),tudíž lze použít odložený start i na pečivo s těmito přísadami
    • program pro 100% žitný chléb ,bezlepkový a špaldový
    • tichý chod
    • přehledné a jednoduché ovládání
    • odložený start až o 13h
    • nemá program na celkové umíchání a upečení bez kynutí ( z prášku) u jiných pekáren pod názvem např.dort

po týdnu používání nadšení, vše se povedlo
    další super pomocník do kuchyně

• bezlepkový program
    • časovač
    • jednoduché, srozumitelné ovládání
    • jen poznámka model 2500 nemá dávkovač!

Jsem moc spokojená. Zatím se povedly všechny chleby co jsem pekla. Zkoušela jsem asi 4 druhy i bezlepkový. Někdy udělám jen těsto a pak dám do trouby jako kynutou buchtu s ovocem. Jednoduchý návod, dobře se čistí.
    Je tu napsáno, že má dávkovač, ale ten je až u modelu 2501. Mně to moc nevadí, většinou dám semínka, nebo rozinky zrovna na začátku a těsto přesto kyne pěkně.

• , zakoupeno v Elektro-kuchyně.cz

Velmi dobrý

• , zakoupeno v elektrospecialista

• Tichý chod, perfektní design,použito kvalitních materiálů,kvalitní zpracování surovin v těsto. Pečivo se po upečení nelepí k formě a snadno vyklápí.

Programy fungují perfektně. Upekly jsme již několik druhů pečiva (chléb,brioška,mazanec, perník,makovec).Pekárnu vlastníme 14 dnů a dosud se nepodařilo nic pokazit.
    Doporučujeme všem.