Morphy Richards 48319

• možnost výběru 3 velikostí bochníku; sklápěcí hnětací hák

• - kompaktní velikost
    • - sklopný hnětací hák
    • - možnost pečení menšího chleba
    • - podavač na semínka, mák apod.
    • - problém s hnětením menšího množství těsta
    • - obtížné zpracování bezlepkového těsta
    • - příliš hlasité pípání - nepraktické pro noční pečení

- doporučuji tuto menší pekárnu, zatím jsme pekli asi 4 chleby ze směsi, které se skvěle povedly
    - přípravu bezlepkového chleba musíme ještě vychytat - obtížně se těsto spojuje a hněte
    - podavač na semínka se velmi praktický, ale při vysypávání semínek do těsta příliš hlasitě pípá

6.4 kg

Pekárna MORPHY RICHARDS PLUS BREADMAKER 48319
* příkon 600 W* 19 programů* 3 velikosti bochníků
Provedení výrobku: nerez/černá barva

* 5 nastavení barvy kůrky
* odložený start* pekárna chleba s unikátním sklopným hnětacím hákem* automatický zásobník pro další ingredience
* dotykový podsvětlený displej, nerezový povrch
* s čelním nakloněným programátorem

Programy:
* Základní bílý a tmavý – pro bílý a tmavý chléb, také pro ochucené chleby s přidanými bylinkami a hrozinkami
* Celozrnný – pro pečení chleba obsahujícího podstatné množství celých zrn
* Sladký – pro pečení sladkého druhu chleba s křupavější kůrkou než při základním nastavení
* Sendvič – určeno k pečení chleba s lehkou strukturou a měkčí, ale silnější kůrkou
* Francouzský – pro pečení lehkého chleba, např.francouzského s křupavější kůrkou a světlou strukturou
* Těsto – toto nastavení pouze vyrábí těsto, ale nepeče chléb
* Džem – k výrobě džemů z čerstvého ovoce a marmelády
* Chlebové směsi – pro přípravu přibližně 680g bochníku ze zakoupených směsí na přípravu chleba, obvykle existují dva typy těchto smûsí: „Stačí přidat vodu” a „Stačí přidat mouku a vodu”
* Specialita – pro druhy chleba, které vyžadují kratší čas
* Bezlepkový – bezlepkové chleby jsou chleby vykynuté droždím z pšenice, z níž byla odstraněna lepková/proteinová složka (nachází se také v ovsu, ječmenu a žitu)
* Rychlé pečení I – pro přípravu bílého 680 g bochníku v kratším čase
* Rychlé pečení II – pro přípravu bílého 900 g bochníku v kratším čase
* Extra pečení – určeno pouze k pečení a lze ho použít k prodloužení času pečení o zvolenou hodnotu
* Těsto na pizzu – lze použít na mísení neochuceného i ochuceného těsta na pizzu, také na mísení těsta na čerstvé těstoviny
* Rychlý – pro bílý chléb, který vyžaduje kratší čas, chléb upečený s tímto nastavením je obvykle menší a má hustější strukturu
* Domácí I – toto nastavení vám umožní upravit délku hnětení, kynutí a pečení vašeho chleba, abyste si mohli vytvořit svůj vlastní dokonalý chléb
* Domácí II – podrobné informace viz Domácí I
* Koláč – toto nastavení smíchá ingredience a potom bude péci po nastavenou dobu
* Moučník – toto nastavení umožňuje v domácí pekárně výrobu jiných moučníků i koláčů

* rozměry vxšxh: 330x375x290 mm
* hmotnost: 6407 g

Sklopný hnětací hák
* Model pekárny PREMIUM PLUS disponuje sklopným hnětacím hákem pro perfektní bochníky bez děr.
* Sklápění probíhá při posledním hnětacím cyklu, kdy obrátkou v proti-směru dojde ke sklopení háku.
* Perfektní bochník nejen pro pohodlné krájení.

Návod (CZ):ZDE
---------------------------------------------------------------

Více o výrobci a jeho produktech naleznete na morphyrichards.cz.

2zákazníci nedoporučují produkt

• Snadné ovládání
    • Nepřipaluje
    • Ne zcela srozumitelný návod
    • Docela hlučná

Naše první domácí pekárna. S funkcemi a pečícími schopnostmi jsme velmi spokojeni. První spuštění bylo trochu náročnější, protože většinu funkcí potvrzujete jedním stiskem, ale samotné spuštění pečení započne až po delším přidržení tlačítka start. Návod k obsluze nás pobavil, ale naštěstí umíme anglicky a něco bylo i na Youtube. Třetí chleba si už bez větších potíží pekl sám muž, který jinak spálí i vodu, takže pro myslím dobrá ukázka toho, že je tento přístroj vhodný i pro antitalenty. Vrtulka se jinak běžně zapéká, co jsme mluvili se známou, má stejnou zkušenost.

Snadné ovládání.

• možnost výběru 3 velikostí bochníku; sklápěcí hnětací hák

• Tato pekárna má perfektně jednoduché ovládání.
    • Vyborny chleb
    • Hodne programu, ale ne vsechny se vyuziji
    • Vlastni program
    • Nadobka na seminka
    • Sklopný hák, nic to neřeší hák před pečením vždy vyndávám a podle ostatních recenzí se často i poškodí.

Dobrá koupě v Alze s prodlouženou zárukou na 4 roky +cca 500kč
    Pokud se vám taky nelíbí (nic to neřeší hák před pečením vždy vyndávám) nebo máte rozbitý ten sklopný hák, dá se použít z Unold 68415 (stejná nádoba bez sklopného háku) Zřejmě se pro tuto pekárnu dá použít i nádoba a hnětač s keramickým povrchem od Unold 68415.

• - kompaktní velikost
    • - sklopný hnětací hák
    • - možnost pečení menšího chleba
    • - podavač na semínka, mák apod.
    • - problém s hnětením menšího množství těsta
    • - obtížné zpracování bezlepkového těsta
    • - příliš hlasité pípání - nepraktické pro noční pečení

• , zakoupeno v SlevyElektro.cz

• Zatím velké zklamání. 1) Displey s tlačítky reaguje velmi náhodně. Zvláště tlačítko pro spuštění pečení, vážně nevím, kde má senzor - mačkám tak 20x a držím dle návodu pár sekund než se zaktivuje. 2) Návod velmi nepřehledný (mám pekárnu poprvé, takže pro laika - mi trvalo než jsem se zorientovala ve špatném překladu a diakritice). 3) Odměrky - pokud v nich chcete něco odměřovat, nejsou videt cisla ani rysky (musela jsem si prepsat permanentnim fixem) 4) Zatím jsem vyzkoušela péct chleba 4x
    • - první chleba ze směsi se nezadařil vůbec, těsto se zdrclo, chleba se neupekl, nepromíchal, na vyhození
    • - druhý chleba ze směsi se upekl pěkně, ale nebyl vůbec dobrý (směs z Lidlu) - chutnal trošku jako houba, i tak pružil :-(.
    • - třetí chleba francouzsky (dle navodu) - upekl se krásně, ale chuť nic moc. Něco mezi vekou a bagetou (dobry jakžtakž, když byl čerstvý)
    • - čtvrtý chleba - žitno-pšeničný s ořechy - neupekl se vevnitř, zdrcnul, nepodařilo se mi dopéct v troubě, na vyhození. Škoda tech orechu.
    • Zatím pekárna drahá, chleba žádný dobrý. Čekala jsem, že se povede vždy, proto jsem i investovala více, ale bohužel.
    • Vyzkouším ještě pár pokusů, ale už jsem trochu demotivovaná. Hledam, co delam spatne.

Pro laiky, kteří si kupuji pekarnu poprvé jako ja - asi bych se do nakupu pekarny jiz nepoustela. I v troube, když jsem pekla, byla ma uspesnost s povedenym chlebem vyssi.

• Vše
    • Kde je záruční list??

Začínáme, tak neposoudím,až v průběhu využití,

• OSVĚDČENÁ PEKÁRNA UŽIVATELI
    • VYHOVUJÍCÍ PROGRAMY
    • UVEDENÍ DO ČINNOSTI (START) TRVÁ VELMI DLOUHO

VELICE KRÁTKÁ DOBA NA ZÁVAZNÉ HODNOCENÍ
    JE TO MOJE PRVNÍ DOMÁCÍ PEKÁRNA, TEPRVE SE "SEZNAMUJEME"

kvalita

• , zakoupeno v Alza.cz

• automatický podavač ořechů
    • první pekárna nefungolala vůbec, u druhé nefunguje automatický podavač ořechů a je utržené víčko tohoto podavač

budu vracet i druhou pekárnu